I-V 09:00 – 19:00 VI 10:00 – 17:00

Laminatas

Laminatas grindims - modernu bei praktiška

Ieškote grindų? Žinoma, ne bet kokių, o kokybiškų, ilgaamžių bei gražiai atrodančių, lengvai prižiūrimų grindų. Na, tokių, kurias susidėjus, apie grindis ir jų išsirinkimą daugiau galvoti nebereikėtų. Pageidautina, už protingą kainą. Tikriausiai, galvoje jau ima ūžti klausimų spiečius?

Nurimkite, visus reikiamus atsakymus turime mes. UNIDECO centre rasite ne tik didelį grindų pasirinkimą, bet ir geranoriškai nusiteikusią patyrusių specialistų komandą, visada pasiruošusią Jums pagelbėti.

Ar norite sužinoti, kokią grindų dangą mūsų specialistai laiko geriausia? Tai laminatas. Iš karto skubame pabrėžti, jog šiuolaikinis grindų laminatas yra nepalyginamai kokybiškesnis už savo pirmtaką bei gali sėkmingai konkuruoti net ir su parketu. Jei Jus domina vadinamosios „plaukiojančios grindys“, laminatas joms taip pat puikiai tinka. Taigi, šios grindų dangos paklausa pastaruoju metu auga dėl optimalios kainos, geros kokybės, puikios išvaizdos (spalvų ir raštų pasirinkimas milžiniškas) ir lengvos priežiūros.

Laminatas atsirado maždaug aštuntame XX a. dešimtmetyje. Tai buvo pigesnė alternatyva natūralios medienos grindims, kuri sėkmingai prigijo tiek gyvenamosiose, tiek visuomeninės paskirties patalpose.

Laminatas grindims - iš medienos plaušų pagaminta danga, kurią dažnai sudaro trys pagrindiniai sluoksniai. Viršutinysis yra specialia derva apdorotas dekoruotas popierius. Šis sluoksnis atsparus chemikalams, šviesos bei mechaniniam poveikiui. Antrasis sluoksnis - medienos plaušų plokštė. Kuo ji tankesnė, tuo tvirtesnės laminato grindys. Renkantis grindis, laminato tankis būna nurodytas prekės aprašyme. Apatinis sluoksnis skirtas stabilizacijai. Grindis veikiant drėgmei bei temperatūros svyravimams, vidurinysis laminato sluoksnis gali kažkiek keisti savo matmenis. Apatinis stabilizuojantis sluoksnis, pagamintas moderniomis technologijomis, tuos pokyčius efektyviai sumažina. To dėka, Jūsų grindys bėgant laikui išliks tokios, kokias ir nusipirkote (neišsipūs, nepakeis formos, neišsikreips). Juk būtent to iš jų ir tikimės, ar ne?

 

Praktiškiems klientams, kurie ieško savo namams itin atsparios, ilgaamžės, ekologiškos ir lengvai prižiūrimos grindų dangos, rekomenduojame kokybišką HPL laminatą.

Jeigu norite dar labiau įsigilinti į mūsų turimo, Norvegijoje gaminamo, HPL laminato sudėtį, tai jį sudaro:

-          Viršutinis sluoksnis AC5;

-          Jau minėtas dekoratyvinis popierius;

-          Papildomi kartono sluoksniai;

-          Vandeniui atspari HDF plokštė;

-          Impregnuoti kraštai;

-          Stabilizuojantis pagrindo sluoksnis;

-          Garsą izoliuojantis sluoksnis;

-          Aliuminio užraktas.

Mūsų rekomenduojamos HPL laminuotos grindys atitinka 34 atsparumo klasę ir turi garantiją visam gyvenimui. Tikrai jomis nenusivilsite. Juk Jūsų namų grindims tenka nemažai atlaikyti: jomis nuolat kas nors vaikšto (gal net šokinėja ar šliaužioja), ant jų stovi baldai, vyksta žaidimai, jos dažnai valomos, plaunamos ir t. t. Medis, kad ir kaip natūraliai jis atrodytų, yra, palyginti, minkšta medžiaga. Net ir pati kiečiausia mediena, laikui bėgant, išsikreipia, jai kenkia aukšta temperatūra ir didelė drėgmė. Tuo tarpu, laminatas šiems išvardintiems veiksniams yra atsparus ir nesideformuoja. Šiuolaikinė laminuota grindų danga tarnauja ilgai bei įdomiai atrodo. Galite rinktis iš daugybės spalvų, atspalvių, raštų bei derinti ją su kitomis interjero detalėmis.

Kas yra laminato klasės ir ką jos reiškia?

Laminato atsparumo klasė nurodo jo atsparumą susidėvėjimui (nusitrynimui, susibraižymui ir pan.). Tam, kad ją nustatyti, laminatas būna testuojamas. Grūdėtu šlifavimo popieriumi padengtas besisukantis diskas trinasi į jo paviršių. Tai vyksta iki kol ant laminato ima ryškėti pirmieji nusidėvėjimo požymiai (šlifavimo popierius keičiamas kas 200 apsisukimų). Be šio testo atliekami dar 17 kitokių testų, norint nustatyti laminato atsparumą smūgiams, šviesai, aukštai temperatūrai, drėgmei, slydimui ir t. t. Visų šių bandymų rezultatai ir nulemia, kuriai atsparumo klasei bus priskirtas laminatas.

Išskiriamos tokios laminato klasės:

-          Gyvenamosios patalpoms skirtos 21, 22 ir 23 naudojimo klasė (kuo skaičius didesnis, tuo atsparesnis laminatas). 21 ir 22 klasė šiais laikais jau nebenaudojamos dėl mažo atsparumo.;

-          Komercinėms patalpoms skirtos 31, 32, 33 ir 34 klasės.

Mūsų HPL grindų laminatas yra:

-          Sertifikuotas Norvegijos astmos ir alergijų organizacijos;

-          Nesielektrinantis bei netraukiantis dulkių;

-          Tiesiog idealiai tinkantis šildomoms grindims;

-          Dėka profesionalaus aliuminio užrakto, atlaikančio 1200 kg/m tempimo jėgos, galima sumontuoti 15x15 bėginių metrų be papildomos deformacinės siūlės;

-          Laminatas yra atsparus vandeniui (grindų dangos kraštai specialiai impregnuoti ir vaškuoti, pačios plokštės tankis 965 kg/m3).

Kokios priežiūros reikalauja laminuotos grindys?

Rūpintis laminatu paprasta. Tereikia žinoti keletą pagrindinių taisyklių:

-          Naudokite kuo mažiau vandens, valykite jas gerai išgręžta šluoste;

-          Siurbiant naudokite plastikinį siurblio antgalį;

-          Nevalykite jų šiurkščiomis šluostėmis ar valikliais su vašku, nepoliruokite;

-          Jei turite baldų su ratukais (pvz, kėdžių), pritvirtinkite ant jų paminkštinimus. Taip apsaugosite laminatą nuo subraižymo.

Kokiuose kambariuose labiausiai tinka grindų laminatas?

Tiesą sakant, beveik visuose: vaikų kambariuose, virtuvėse, svetainėse. HPL laminuotos grindys atsparios smūgiams, įdubimams, įbrėžimams, yra šiltos bei lengvai prižiūrimos. Juk būtent tokių grindų žmonės nori savo namuose ar biuruose, kur praleidžia daugiausia laiko. Nerekomenduojamas jis tik voniose ar kitose drėgnose patalpose (net ir šiuolaikinis drėgmei atsparus laminatas).

Laminato paviršiaus išvaizda

Suprantama, grindų išvaizda yra labai reikšminga, renkantis dangą. Dažnai pirmenybė teikiama laminatui, kurio paviršius yra su tekstūra, atitinkančia ant jo pavaizduotą piešinį. Tai reiškia, jog ant savo grindų ne tik matysite plytelių imitacijos laminatą, bet ir galėsite ranka tas plyteles užčiuopti. Taip pat labai populiarūs matiniai paviršiai, kadangi jie atrodo šiuolaikiškai, idealiai dera moderniame interjere ir ant jų mažiau matosi dulkės.

Renkantis grindų dangą, verta atkreipti dėmesį ir į tai, ar laminatas yra su grioveliais, kurie gali būti iš vienos jo pusės, iš dviejų, arba iš visų keturių. Tie grioveliai neturi būti užlaminuoti ar dažyti. Laminatas visai be griovelio yra nepraktiškas pasirinkimas, nes laikui bėgant, tikėtina, sujungimai tarp lentų vis tiek išryškės ir atrodys negražiai. Jei rinksitės laminato lentas su minimaliu grioveliu, jis atrodys panašiai, kaip natūralus parketas. Gilūs grioveliai grindims suteiks panašumo į masyvo lentas.

Ar laminuotos grindys yra brangios?

Turint galvoje laminato ilgaamžiškumą ir kitus pliusus, tvirtiname, jog ne, jos nebrangios. Kiek brangesnės gali būti “plaukiojančios grindys” dėl jų klojimo būdo, tačiau jei klosite jas patys (o tai tikrai yra labai nesudėtinga), kaina gali ir susilyginti su “standartinių” grindų kaina. “Plaukiojančių grindų” dangą lengva tiek sudėti, tiek ir išardyti, kadangi jų elementai dažniausiai jungiami be klijų. Taigi, atsiranda galimybė tokias grindis perkloti naujoje vietoje (gal net galėsite jas kam nors perparduoti ar padovanoti, jei atsibos).

Ar laminatas yra saugus?

Šiuo metu visose gyvenimo srityse vis dažniau keliamas klausimas apie įvairių medžiagų saugumą, t. y., ar toji medžiaga nekenkia žmonių sveikatai ir nedaro žalos aplinkai. Tai tikrai labai svarbu. Kažin, ar norėsite vaikščioti ant grindų, kurios per tam tikrą laiką pavers Jus ar Jūsų šeimos narius gali susargdinti? Taigi, renkantis laminuotas grindis, verta pasidomėti, ar jos pagamintos iš saugių medžiagų, neišskiriančių pavojingų emisijų bei turi visus reikalingus sertifikatus.

Kaip jau minėjome, mūsų siūlomas HPL laminatas yra sertifikuotas Norvegijos astmos ir alergijų organizacijos bei visiškai saugus Jūsų šeimai.

 

 Jei Jus domina laminuotos grindys Vilniuje ar turite kitokių klausimų, būtinai susisiekite su mumis. Klientų laukiame iš visos Lietuvos, todėl kviečiame apsilankyti UNIDECO namų apdailos centre, adresu: Verkių g. 44, Vilnius. Informacija suteikiama telefonu 8 (5) 230 00 30 arba elektroniniu paštu info@unideco.lt. Mūsų produkciją rasite ir parduotuvėse https://www.unideco.lt/parduotuves/grindys.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – UNIDECO privatumo politikoje