I-V 09:00 – 19:00 VI 10:00 – 17:00

Linoleumas (PVC danga)

Linoleumas: paprasta, patvaru, gražu, nebrangu

Nuo seno linoleumas buvo vertinamas dėl savo patvarumo ir mažos kainos. Jį galima pamatyti tikrai daug kur: kavinėse, prekybos centruose, viešbučiuose, darželiuose, mokyklose, ligoninėse.

Šiuo metu, kai grindų dangos pasirinkimas yra tikrai didelis, į jį nemažai pirkėjų žiūri kiek įtariai ir su abejone. Tikrai be reikalo - tai patvari ir nebrangi grindų danga, puikiai tinkanti tiek gyvenamosioms, tiek administracinėms patalpoms. Be patogumo ir lengvos priežiūros Jūs galite rinktis iš daugybės visokių raštų ir spalvų bei kurti savo namų erdvėje jaukų interjerą.

Natūralus ir dirbtinis linoleumas

Pagal tai, iš kokių medžiagų yra pagamintas, linoleumas gali būti:

-          Natūralus;

-          Sintetinis (ruloninė PVC danga).

Natūralus (tikras) linoleumas yra gaminamas tik iš natūralių medžiagų. Būtent toks jis ir buvo nuo pat pradžių. Tik vėliau, kai į pramonę prasismelkė įvairios sintetinės medžiagos, kurios buvo ir pigesnės, ir paprasčiau pagaminamos, atsirado dirbtinis linoleumas.

Natūralus linoleumas savo kaina gerokai viršija sintetinį. Jis gaminamas iš linų sėmenų aliejaus, pušų sakų (dervos) bei kitokių mineralinių priedų ir šis gamybos procesas užtrunka gana ilgai, jei lyginsime su PVC linoleumo gamyba. Būtent iš to ir kilo pavadinimas (lotyniškai “linum” yra linas, o “oleum” - aliejus).

PVC danga jau nuo savo atsiradimo pradžios tikrą linoleumą nukonkuravo savo mažesne kaina bei panašiomis savybėmis ir išvaizda. Tačiau, bet kokiu atveju, natūralių medžiagų iš rinkos visiškai neišstums niekas. Nemažai žmonių šiais laikais pirmenybę teikia būtent natūralumui. Tikras linoleumas dėl jo sudėtyje esančio linų sėmenų aliejaus pasižymi puikiomis antibakterinėmis savybėmis. Bakterijos, patekusios ant jo paviršiaus, paprasčiausiai nebegali daugintis ir žūsta. Dėl šitos priežasties Vakarų Europos šalių vaikų darželiuose dažniausiai rasite šią grindų dangą. Tai idealus pasirinkimas švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigų grindims.

Tikras linoleumas, skirtingai nei sintetinė PVC danga, būna iš vieno sluoksnio. Jis yra lankstus, atsparus dilimui, spaudimui bei lengvai nuvalomas. Linoleumas savo kaina nusileidžia daugumai kitų grindų dangų, tačiau kokybiškai ištarnauti gali net iki 10 metų. Ši danga vertinama dėl savo natūralumo bei dėl to, kad joje nėra jokių alergenų.

Ruloninė PVC danga dažnai vadinama dirbtiniu linoleumu. Ji būna kiek mažiau blizgi, tačiau išvaizda, elastingumu ir ilgaamžiškumu tiek dirbtinis, tiek natūralus linoleumas yra panašūs. Jeigu rinksitės PVC dangą, turėkite omenyje, kad jos spalva ir raštai yra tik viršutiniame sluoksnyje. Jam apsitrynus, apsitrins ir paviršiaus marginimas. Tuo tarpu tikras linoleumas nenusitrina, nes yra sudarytas tik iš vieno sluoksnio, o spalva apima jį visą. PVC danga yra atspari drėgmei, tačiau tik iš viršaus. Jei vanduo pateks po danga, jis gali jai pakenkti.

Stiprus, lengvai valomas bei tausojantis Jūsų sveikatą

Rinkoje atsiradus PVC dangai, „Tarkett“ kompanijos mokslininkai nusprendė patobulinti natūralaus linoleumo paviršių - jis tapo itin patvarus bei savo kietumu artimas deimantui. Taip pat padidėjo jo atsparumas dėmėms, trinčiai, jį tapo dar lengviau išvalyti. „Tarkett“ linoleumas (kurio kaina, aišku, atitinka kokybę) yra labiau orientuotas į stambius projektus, tačiau nemažai žmonių perka jį specialiai vaikų kambariams.

Ar linoleumas tinkamas šildomoms grindims?

Dabar daug kas vietoj radiatorių namuose noriai įsirengia grindinį šildymą. PVC grindų danga (dirbtinis linoleumas) kaisdama gali išskirti kenksmingas medžiagas, todėl su ja reikėtų elgtis atsargiai. Natūralus linoleumas šildomoms grindims yra tinkamas, tačiau per ilgesnį laiką gali kiek pagelsti. Visada pravartu šiuo klausimu pasitarti su prekybos centro konsultantais, kurie būtinai padės Jums apsispręsti bei išsirinkti tinkamas grindis.

Ar lengva linoleumą ant grindų išsikloti patiems?

Jeigu Jums reikia ant grindų tiesiog patiesti lengvai valomą dangą (pavyzdžiui, patalpoje, kurioje nėra būtina didelė estetika), tai tikrai galite tą atlikti patys. Jeigu norite tą atlikti gražiai ir kokybiškai, įvertinkite savo jėgas. Šis darbas, iš pažiūros, atrodo nesudėtingas, tačiau jam reikia šiokių tokių įgūdžių. Visų pirma, pagrindas turi būti tinkamai paruoštas. Jis privalo būti sausas ir visiškai lygus - antraip galėsite “grožėtis” nelygumais linoleumo paviršiuje. Klijuojant natūralų linoleumą, paviršių verta nugruntuoti. Taip padidinsite klijų sukibimą. Patį linoleumą palaikykite toje pačioje patalpoje, kurioje juo dengsite grindis tam, kad jo temperatūra susivienodintų su pagrindo temperatūra. Linoleumas klijuojamas gruntui išdžiūvus. Kad jis geriau prisispaustų, dažnai naudojamas specialus volas. Sudėtingiau yra iškloti didesnius grindų plotus, kai joms neužtenka linoleumo pločio ir jo gabalus tenka jungti, naudojantis linoleumo siūlių freza bei lituokliu. Visus paminėtus įrankius galima išsinuomoti, bet, jei niekada to nesate darę, verčiau patikėkite šį darbą specialistams.

Linoleumo priežiūra

Tiesiog nuplaukite grindis drėgnu skuduru ir nusausinkite šluoste. Natūraliam linoleumui nenaudokite jokių šarminių valiklių bei buitinės chemijos priemonių, tokių, kaip indų ploviklis ir pan. Jei matote, kad jis vietomis ima blukti, tai reiškia, kad užsiteršė. Lengvai pašiauškite paviršių toje vietoje ir užvaškuokite. Šią dangą vaškuoti gali prireikti daugmaž kas 5 metus.

Kaip išsirinkti linoleumą?

Visų pirma, žinokite, kokioms patalpoms Jūs ieškote grindų dangos. Priklausomai nuo atsparumo dilimui ir apsauginio sluoksnio storio, linoleumas gali būti:

-          Komercinis. Jis skirtas komercinėms patalpoms ir jo atsparumas dilimui yra stipriausias;

-          Pusiau komercinis. Jo atsparumas kiek mažesnis, tačiau jis vis vien puikiai atlaiko dažną vaikščiojimą. Jį verta kloti koridoriuose, salėse, o kai kur net laiptinėse;

-          Buitinis. Jis nėra tiek atsparus trinčiai, tačiau jo raštų ir spalvų įvairovė yra didžiausia. Gali būti klojamas miegamuosiuose, gyvenamuosiuose kambariuose ar bet kur, kur grindys “nemato” lauko avalynės ir intensyvaus vaikščiojimo.

Kad išvengtumėte linoleumo sudūrimų, geriausia pirkti Jūsų patalpos plotį atitinkančią grindų dangą. Taigi, privalėsite ją išsimatuoti. Tą darydami, nepamirškite, jog privalote atsižvelgti į visas kambario kontūro nišas, išsikišimus, durų angas ir pan. Tikrai nebūsite laimingi, jei paaiškės, jog kažkur trūksta kelių centimetrų. Jei gyvenate sovietinės statybos name ar bute, būtinai išsimatuokite visas kambario kraštines. Tikėtina, jog priešingų sienų ilgis bus skirtingas. Jeigu Jūsų patalpos forma yra sudėtingesnė ir Jūs nežinote, kaip racionaliai pasirinkti reikiamą linoleumo plotį, drąsiai prašykite pagalbos prekybos centruose dirbančių specialistų.

Jei renkatės linoleumą butui ar namui, vienas sudėtingesnių dalykų gali būti tinkamo rašto ar spalvos pasirinkimas. Grindys užima nemažai ploto namuose, todėl jų išvaizda labai svarbi bendrame gyvenamosios erdvės interjere. Suprantama, tiek raštai, tiek spalvos privalo atitikti Jūsų estetinius poreikius. Pagalvokite, kam skirtas bus tas kambarys ir kokį jį norite matyti. Tarkime, miegamajame tiks ramūs, pasteliniai, šilti atspalviai, o vaikų kambaryje venkite niūrių tamsių spalvų.

Jeigu Jūs ieškote savo namų ar biuro grindims puikiai atrodančio, tačiau nebrangaus sprendimo ir susidomėjote linoleumu, apsilankykite https://www.unideco.lt/parduotuves/grindys. Taip pat esate laukiami UNIDECO namų apdailos centre, adresu: Verkių g. 44, Vilnius. Mūsų specialistai būtinai padės Jums išsirinkti tinkamiausią linoleumą bei pakonsultuos visais rūpimais klausimais. Informacija taip pat suteikiama telefonu 8 (5) 230 00 30 arba elektroniniu paštu info@unideco.lt.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – UNIDECO privatumo politikoje