I-V 09:00 – 19:00 VI 10:00 – 17:00

Medinės grindys

Medinės grindys – namų jaukumui ir ekologiškai gyvensenai

Medinės grindys – pamėgta ir patikima klasika, neprarandanti savo populiarumo iki šių dienų. Natūrali mediena kuria namų jaukumą, šilumą ir alsuoja gamta.

Medžio masyvo grindys yra puikus sprendimas, vienijantis virtuvės, koridorių ir kambarių erdves. Jomis malonu vaikščioti basomis, net jei grindys yra nešildomos.

Masyvo grindys dažniausiai gaminamos iš ąžuolo, uosio bei buko, tad būtent šiuos variantus rasite Unideco.lt. Jos išsiskiria natūralumu ir originalumu, nes kiekvienas medis yra savitas bei išskirtinis. Todėl kiekviena lenta gali turėti savo unikalų raštą, šakelės žymę. Žinoma, tai pastebėsite tik tyrinėdami grindis, nes bendrame fone viskas susilieja ir dominuoja dangos spalva.

Natūralios medinės grindys gaminamos iš vientiso medžio masyvo – suformuojami sujungimo grioveliai, šlifuojamas paviršius ir padengiamas alyva arba laku. Todėl montuoti pakankamai paprasta ir patogu. Įprastai, tokios grindys išlieka stabilios daugybę metų. Vis tik, palankesnės eksploatavimo sąlygos – kuomet patalpoje vyrauja 40 – 60 proc. drėgmė ir ~ 20 laipsnių temperatūra, ženkliai sumažėjus oro drėgnumui gali atsirasti smulkūs tarpai.

Kas praktiškiau trisluoksnės parketlentės ar medžio masyvo grindys?

Technologijoms žengiant į priekį, tobulėja gamybiniai procesai, padedantys medieną efektyviau pritaikyti kintančioms temperatūrų ir drėgmės sąlygoms. Todėl parketlentės pasižymi kokybiškesniais techniniais parametrais. Be to, itin sugriežtėjus ES saugumo taisyklėms, masyvo lentos dažnai nebeatitinka šildomoms grindims keliamų reikalavimų.

Tad, jei Jūsų grindys nėra šildomos, galite rinktis, kas Jums mieliau – parketlentės ar medinės grindys.

Masyvo grindys gali būti dengiamos laku arba alyva. Tačiau, pastarąja rekomenduojama alyvuoti 1 – 3 kartus per metus, priklausomai nuo gamintojo nurodymų. Todėl priežiūra, turės įtakos Jūsų grindų išvaizdai. Lakuotas grindis atnaujinti verta tik kas 10 – 15 metų, priklausomai nuo medienos apdirbimo.

Vis tik, alyva ir laku dengtos medinės grindys turi savų pliusų ir minusų:

- Nors lakuotų grindų priežiūra yra itin paprasta ir nereikalauja daug dėmesio, tačiau liečiant jaučiamas lakas, o ne medis. Taip pat, netikėtam smūgiui sugadinus vienos lentos lakinį paviršių, teks šlifuoti viso kambario grindis ir dengti laku iš naujo.

- Alyva ar vašku dengtos masyvo lentos, pasižymi ekologiškumu ir natūralumu. Ant lentos paviršiaus nelieka akivaizdaus sluoksnio, kaip nuo lako, nes alyva susigeria į medienos vidų. Liečiant jaučiama maloni medžio faktūra. Be to, sugadinus vieną lentą, galėsite tik ją ir tvarkyti. Prieš eksploataciją, padengę gamintojo rekomenduojama specialia priemone, grindis atnaujinti alyva galėsite šiek tiek rečiau. Žinoma, ne kas 5 ar 15 metų, kaip lakuotas.

Taigi, jei esate dėl ekologiškumo ir jaukumo pasirengę intensyviai grindų priežiūrai, tuomet rinkitės natūralaus medžio masyvo grindis.

Taip pat rekomenduojame pasidomėti ir naujovėmis. Pavyzdžiui, šiuolaikinės natūralios kamštienos grindys išskirtinai gerai akumuliuoja šilumą, sugeria garsą ir nustelbia pojūčiais net parketlentes bei medines grindis.

UNIDECO namų apdailos centre ir mūsų partnerių parduotuvėse (https://www.unideco.lt/parduotuves/grindys) rasite ne tik medžio masyvo grindis, bet ir parketlentes bei kitas šiuolaikines grindų dangas, kurias Jums padės išsirinkti mūsų specialistai.

Kaip tinkamai prižiūrėti medines grindis?

Medinės grindys ypatingos priežiūros nereikalauja, jas galima valyti tiek su drėgnu grindų šepečiu, tiek su dulkių siurbliu. Svarbu nesubraižyti, saugoti nuo intensyvių smūgių. Kartais taip nutinka, kad traukiant dulkių siurblį paskui save, susibraižo lako paviršius, todėl būkite atidūs. Įvertinkite ratukų būklę, jeigu jie nusidėvėję ir šiurkštūs, ieškokite tinkamo sprendimo.

Taip pat galite naudoti specialias priemones, skirtas medinių grindų valymui.

Jau kalbėjome, kad medinių grindų išvaizdą lemia tinkama priežiūra, priklausomai nuo to, ar mediena dengta laku ar alyva. Tačiau esant akivaizdiems nusidėvėjimo požymiams, medžio masyvo grindys yra šlifuojamos. Grindų šlifavimo mašina panaikinami subraižymai bei kiti defektai, o paviršius padengiamas laku, alyva arba vašku. Grindys ir vėl atrodys kaip naujos!

Deja, daugiasluoksnes parketlentes galima šveisti tik vieną kartą ir tai tik, jei jos montuotos ne „plaukiojančiu“ būdu. Taigi, medinės grindys gauna dar vieną pliusą.

Medinių grindų montavimo ypatumai

Jeigu Jums kyla klausimas, kaip montuoti grindų dangą, vienbalsiai rekomenduojame patikėti šį darbą specialistams. Jei turite patirties, tuomet galime priminti, jog medžio masyvo grindys klojamos tiesiai ant betono, juodgrindžių ar faneros, arba tiesiamos ant grindlenčių.

Patariame atsižvelgti į lentų ir patalpos drėgmę, jų santykis turi būti panašus. Jeigu mediena bus ženkliai drėgnesnė, po kurio laiko, gali susiformuoti plyšeliai.

Žinoma, taip pat labai svarbu pagrindo lygumas. Montavimo darbams prireiks įvairių priemonių – gulsčiuko, plaktuko, kalto, pjūklo, kampainio ir kt.

Dėl medinių grindų pasirinkimo ir montavimo subtilybių rekomenduojame tartis su mūsų prekybos vietų specialistais.  Su mumis susisiekti galite: tel. 8 (5) 230 00 30, el. paštu info@unideco.lt ar atvykę į UNIDECO namų apdailos centrą, adresu: Verkių g. 44, Vilnius.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – UNIDECO privatumo politikoje