I-V 09:00 – 19:00 VI 10:00 – 17:00

Parketlentės

Parketlentės – geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori šiltų ir patvarių grindų

Nė vienos grindys, savo natūraliu grožiu, šiluma bei ekologiškumu neprilygs medinėms grindims. Šiomis savybėmis ši grindų danga gerokai išsiskiria iš visų kitų. Nuolatinio ir nenutrūkstamo technologijų vystymosi dėka, šiandien medines grindis gali įsigyti ne tik platesnis mūsų šalies gyventojų sluoksnis, taip pat šios grindys patikimumu bei ilgaamžiškumu atitinka net ir reikliausių vartotojų poreikius. Tokia grindų danga yra parketlentės arba dar kitaip – parketas.

Parketas puikiai tinka tiek paprastoms, tiek šildomoms grindims. Jis puikiai atrodyt bei ilgai tarnaus tiek svetainėje, tiek virtuvės zonoje, tiek vonioje. Belieka tik išsiaiškinti kas tai yra ir iš ko jis gaminamas.

Parketlentės – tai dviejų arba trijų sluoksnių parketas, kuris gaminamas pramoniniu būdu, suklijuojant kietmedį ir fanerą. Dvisluoksnės parketlentės, paprastai klijuojamos iš dviejų - viršutinio ir apatinio - medienos sluoksnių. Viršutinis sluoksnis - tai 3-4 mm storio, vaikščiojimui skirtas, kietmedžio paviršius. Apatinis - gaminamas iš faneros, OSB plokštės ar spygliuočių medienos, jo storis dažniausiai būna 9-12 mm. Tai yra bazinis arba išlyginamasis sluoksnis, užtikrinantis stabilumą, kuriame išdrožti grioveliai ir įlaidai, skirti lentų sujungimui tarpusavyje. Standartinis dvisluoksnis parketasyra 7- 18 cm pločio, 50-2200 cm ilgio ir 10- 20 mm storio.

Trisluoksnės parketlentės sudarytos iš trijų medienos sluoksnių - viršutinio, vidurinio ir apatinio. Viršutinis – tai atspariais lakais padengtas, kietosios medienos sluoksnis,  kurį mes matome ir kuriuo vaikštome. Vidurinis - 3-4 cm pločio, patvarios spygliuočių medienos tašeliai. Šiame sluoksnyje išdrožti sujungimo grioveliai ir įlaidai. Ir trečiasis - apatinis, bazinis, spygliuočio lukšto sluoksnis, laiko vidurinio sluoksnio tašelius, juos užfiksuoja ir išlygina. Trisluoksnės parketlentės, paprastai gaminamos didesnės nei kitų tipų parketas. Jų ilgis gali siekti 210-240 cm, plotis -14-22 cm, o storis - 13-19 mm.

Dvisluoksnių ir trisluoksnių parketlenčių panašumai ir skirtumai

Vizualiai dvisluoksnės parketlentės niekuo nesiskiria nuo trisluoksnių, tačiau skiriasi tiek jų gamybos technologija, tiek klojimo ypatumai, tiek eksploatacinės savybės.

Dvisluoksnių parketlenčių negalima kloti „plaukiojančiu: būdu, nes jos neturi vadinamojo Click užrakto. Tai briaunose esanti profilinių užraktų-spragtukų sistema. Šis parketas ant pagrindo tik klijuojamas, jungiant per įlaidą ir išdrožą. Ši grindų danga klojama taip pat, kaip tradicinis medžio masyvo parketas, prie lygaus betono ar medinio pagrindo.

Ši grindų danga pasižymi puikia šilumine izoliacija. Tačiau jei ieškote, kurios dvisluoksnės parketlentės tinka šildomoms grindims, reikėtų pasidomėti ką nurodo gamintojas. Dar viena puiki savybė yra ta, kad jas galima kloti raštais – „eglute“, kvadratais ar tiesiog „prabėgančiu“ būdu. Tačiau būtina paminėti ir trūkumus, tai nemažos klijų bei medžiagų sąnaudos, nes šis parketas klijuojamas prie pagrindo. 

Skirtingai nei dvisluoksnės, trisluoksnės parketlentės, tarpusavyje gali būti jungiamos dvejopai: sujungiant „įlaidas ir išdrožą“ arba viena iš daugelio laminuotose grindyse sutinkamų sistemų. Click sujungimą turinčias parketlentes galima dėti ant pagrindo su paklotu, „plaukiojančiu“ būdu. Toks grindinių lentų klojimo būdas yra paprastesnis, greitesnis ir patvaresnis už klijavimą, nes apsieinama be įrankių, o laikui bėgant tarp lentų nesusidaro plyšiai, kadangi parketlentės laiko viena kitą. Šiuo būdu vidutiniškai per dieną galima nesunkiai pakloti apie 30 m² trisluoksnių parketlenčių.

Taip pat dar vienas bruožas, trisluoksnes parketlentes skiriantis nuo dvisluoksnių yra tas, kad šis parketas specialiai buvo sukurtas šildomoms grindims. Ko gero, dėl to ši grindų danga tampa vis populiaresnė mūsų šalyje.

Tad kuo gi jos panašios? Ogi savo eksploatacinėmis savybėmis. Šios grindys puikiai tinka tiek buitinėse, tiek visuomeninėse patalpose. Vienintelė išimtis - drėgnos patalpos. Skirtingai nei laminuotos grindys, medinė grindų danga neskirstoma į atsparumo klases ir ant pakuočių neturi jokių, su atsparumu susijusių žymėjimų. Nebent mediena, iš kurios jos pagamintos, gali būti daugiau arba mažiau tanki bei atspari. Tad būtina žinoti, jog kuo tvirtesnė parketlenčių dengiamojo sluoksnio mediena, tuo ilgiau jos nenusidėvės. Kaip ir kitų medinių dangų, parketlenčių paviršių galima lakuoti arba alyvuoti.

Iš ko gaminamas parketas?

Klientai mūsų labai dažnai klausia, iš kokios medienos gaminamas parketas, kurios medžio rūšies grindis geriausia rinktis. Atsakome, jog medienos tinkamumą grindims geriausiai apibūdina jos kietumas bei stabilumas. Parketlentės, įprastai, gaminamos iš lapuočių medžių medienos, nes ji yra kietesnė nei spygliuočių. Kieta mediena atspari mechaniniams pažeidimams - trinčiai, dilimui, įspaudimams.

Tačiau ir lapuočiai medžiai vienas nuo kito skiriasi. Vienos jų rūšys yra stabilios ir kietos, kitos pasižymi kaprizingu minkštumu. Vienos pažįstamos nuo pat vaikystės, o į kitas žvelgiame atsargiai, tarsi į kokius egzotiškus padarus.

Klasikinis, tradicinis ir geriausiai mums žinomas yra ąžuolo parketas. Ir tai nieko keisto, nes pasaulyje yra apie 200 šio medžio atmainų. Galima rasti net ir raudoną ąžuolą. Ąžuolo mediena nuostabi tuo, kad plečiasi ir traukiasi labai minimaliai. Gražios bus tiek šviesios klasikinės, tiek balinto ąžuolo parketlentės, taip pat ir juodos, moreninės.

Kietesnis už ąžuolinį yra uosio parketas. Jo kietumas siekia 4,0-4,1 HB. Uosinės grindys bus šviesios šiltos spalvos. Dėl savo elastingumo, šios medienos danga dažnai klojama sportui skirtuose objektuose.

Jei norite kitokios, tačiau labiau tradiciškos medienos, galite rinktis klevo, kriaušės, skroblo, vyšnios, alksnio, riešutmedžio ar kaštono parketą. Tačiau jei nebijote laužyti tradicijų ir norite egzotikos, Jums patiks iš bambuko, alyvmedžio, buko ar ebeno medžio pagamintos parketlentės.

Svarbiausia žinoti savo poreikius bei finansines galimybes. Ir tada iš gausaus medžiagų bei spalvų asortimento tikrai nebus sunku išsirinkti tokias medines parketlentes, kurios tiks Jums tiek kaina, tiek kokybe.

Parketlentės šildomoms grindims

Nuo seno įprasta ant šildomų grindų įrengti įvairių tipų plyteles. Tačiau tikrai nereikėtų apsiriboti tik jomis. Praktiškai visos, UNIDECO asortimente esančios parketlentės, tinkamos šildomoms grindims. Svarbu neskubėti ir tinkamai išsirinkti, atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas.

Šildomų grindų dengimui rekomenduojama rinktis stabilų arba vidutinio stabilumo dvisluoksnį ar trisluoksnį parketą. Šie variantai užtikrina didžiausią dangos atsparumą oro drėgmės bei temperatūros svyravimams. 

Kad vėliau nesigailėti, šildomų grindų dangai derėtų rinktis tik patikimų gamintojų žaliavas. Taip pat, grindų geriau nekloti patiems, o patikėti šį darbą profesionaliems meistrams. Jie ne tik sumaniai atliks visus darbus, bet ir suteiks jiems garantiją. Šiuo atveju geriau netaupyti, nes pasak specialistų, net ir tokia, atrodytų menkutė smulkmena, kaip parketlenčių klojimo raštas, gali turėti įtakos jų ilgaamžiškumui bei eksploatacinių savybių išsaugojimui. Tad tik gerai viską apgalvoję, teisingai įsivertinę ir pasirinkę bei darbus patikėję savo srities profesionalams, kokybiškomis ir šiltomis grindimis džiaugsitės ne vienerius metus. 

ūs tikrai galite sukurti jaukius, šiltus ir stilingus namus, už išties protingą kainą. O jei vis dar svarstote kur pirkti lentas grindų dangai. Mes atsakome, kad kokybiškas parketlentes rasite UNIDECO apdailos centre Vilniuje.

Jei turite papildomų klausimų, sunku išsirinkti ar yra reikalinga profesionali konsultacija, susisiekite su mūsų konsultantais tel. 8 (5) 230 00 30 ar el.paštu info@unideco.lt.

Mūsų produkciją galite rasti parduotuvėse https://www.unideco.lt/parduotuves/grindys arba atvykę į mūsų prekybos centrą UNIDECO, adresu: Verkių g. 44, Vilnius.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – UNIDECO privatumo politikoje