I-V 09:00 – 19:00 VI 10:00 – 17:00

Vinilinės grindys

Kas yra vinilinės grindys?

Vinilinės grindys – dar gana naujas „išradimas“, gaminamas iš PVC (polivinilchlorido) plastiko, pasitelkiant naujausias technologijas. Ši danga kol kas mažiausiai žinoma iš grindų dangų, tačiau sparčiai populiarėja dėl savo praktiškumo, geros kokybės bei lengvos priežiūros.

Vinilinės grindys iš kitų grindų dangų išsiskiria tuo, jog yra visiškai atsparios drėgmei, puikiai praleidžia šilumą. Taigi, tinka net ir vonioje.

Jeigu Jūs vis dar prisimenate tą nepatrauklią ir nekokybišką PVC grindų dangą, kuri buvo gaminama prieš 20-30 metų, tai labai labai prašome ją pamiršti. Visos technologijos sparčiai žengia į priekį. Vartotojai nori ilgaamžiškumo, puikios išvaizdos ir kokybės - gamintojai būtent tai ir stengiasi jiems suteikti. Šiuolaikinė vinilinė grindų danga atrodo visai kitaip. Iš pirmo žvilgsnio Jūs galite nė nesuprasti, jog tai ne parketas, ar plytelės.

Anksčiau ši danga būdavo tik ruloninė, tačiau dabar dažnai gaminama plytelių ar lentelių pavidalu. Tokią dangą žymiai patogiau parsivežti ir susikloti. Labai dažnai siūlomos lentelės ar plytelės su „click“ sistema visose keturiose kraštinėse. Tai specialūs užraktai, kurie tarpusavyje sutvirtina lenteles. Tai reiškia, kad Jums nereikia dangos klijuoti prie grindų, galite lengvai ją išsikloti „plaukiojančiu būdu“. Ruloninė danga naudojama tada, kai norima iškloti didelius grindų plotus.

Vinilinė danga būna sudaryta iš 8 sluoksnių (du iš jų yra stiklo pluoštas, užtikrinantis geresnį lentelių stabilumą)

Siūlome savo klientams kokybiškas belgiškas 32-33 atsparumo klasės vinilo grindis (klijuojamas arba su “click” sistema). Šiuolaikinių technologijų dėka vinilinė danga gali sėkmingai konkuruoti net ir su mediniu parketu tiek kokybės, tiek išvaizdos atžvilgiu. Tiesą pasakius, jei nesate specialistas, žiūrėdami į vinilo grindis, kurios imituoja medieną, galvosite, jog tai medinės grindys. Šiuolaikinių technologijų dėka, vinilo plytelės gali sėkmingai “apsimetinėti” įvairiomis natūraliomis medžiagomis.

Vinilinės grindys, kurias sumontuoti yra vienas juokas

Paprastai, šiuolaikinė vinilinė danga gaminama plytelių arba lentelių formos. Dėka “click” sistemos per visas keturias kraštines, ją paprasta sumontuoti “plaukiojančiu” metodu. Ji nėra klijuojama prie pagrindo. Taigi, jei tik turite noro, galite ją susikloti patys. Vinilo lenteles ar plyteles labai lengva nupjauti paprastu kanceliariniu peiliuku. Tiesiog įpjaukite viršutinį dangos sluoksnį ir laužkite. Šitaip lengvai sutrumpinsite lenteles, jei to prireiks. Vinilinė danga taip pat yra lanksti, todėl ją lengvai pakišite po vamzdžiais ar kitose nepatogiose vietose.

Tarp kitko, vinilinė danga nėra tinkama kloti lauke, įstiklintose terasose, soliariumuose, saunose.

Savybės, dėl kurių Jūs tikrai įvertinsite vinilines grindis:

-          Atsparios drėgmei (tinka vonios kambaryje, nebijo net ir ilgai stovinčio vandens);

-          Elastingos (net ir sunkiam daiktui nukritus, Jūsų grindys tikrai neįskils);

-          Puikiai izoliuoja garsą, nekaukši, kas reiškia, jog kaimynai apačioje negirdės, kaip Jūs perstatinėjate baldus;

-          Atsparios nešvarumams, lengvai valomos - idealus pasirinkimas virtuvei ar vaikų kambariui;

-          Atsparios įbrėžimams (atsparumo klasės analogiškos laminatui);

-          Patvarios ir ilgaamžės;

-          Tobulai imituoja įvairias medžiagas: medines lentas, keramines plyteles, metalo plokštes ir pan.;

-          Atsparios grybeliams;

-          Minkštos, ant jų malonu vaikščioti (tai ypač patinka tėveliams, kurių vaikai mėgsta žaisti ant grindų);

-          Greitai ir lengvai klojamos, suklojus jomis iš karto galima vaikščioti.

Ko gero, pagrindiniai šios dangos minusai yra tokie, jog ji neatspari karščiui ir negali būti atnaujinama. Jei planuojate šildomas vinilines grindis, prisiminkite, jog aukštesnė nei 27-28 laipsnių šiluma gali sukelti vinilinės dangos deformaciją. Na, o jei Jums kažkokiu būdu pavyko pažeisti dalį dangos, jos sutaisyti nepavyks. Turėsite keisti tą sugadintą „grindų gabalą“.

Ar vinilinė danga yra draugiška aplinkai?

Įtariame, jog pirmasis atsakymas, iškilęs Jūsų galvoje yra „NE“. Vinilinės grindys tikrai ilgą laiką buvo laikomos mažiausiai ekologiškomis grindimis. Na, tai jau praeitis. Viskas keičiasi. Pastaruoju metu klientai vis labiau domisi produktų ekologiškumu, galimybe juos perdirbti, todėl gamintojai stengiasi patenkinti šiuos jų interesus.

Dauguma žmonių galvoja, kad ekologiškos yra tik natūralios medžiagos, tačiau tai ne visai tiesa. Net ir natūrali žaliava, apdorota tam tikromis priemonėmis, gali savo ekologiškumą prarasti. Tuo tarpu, sintetiniai gaminiai, jeigu juos įmanoma perdirbti, yra ne mažiau draugiški aplinkai.

Šiuolaikinė vinilinė danga gaminama iš 50 proc. perdirbtų savarankiškai suyrančių medžiagų. Taip pat jos yra 100 proc. perdirbamos. Savo draugiškumą aplinkai šitokios grindys išreiškia ir tuo, jog jų priežiūrai nereikia jokių stiprių cheminių valymo priemonių. Vinilas puikiai izoliuoja šilumą, todėl efektyviai mažina būsto šildymo sąnaudas. Kokybiškos vinilinės grindys tarnaus Jums labai ilgai, o tai reiškia, jog jų nereikės kartas nuo karto atnaujinti ar perkloti - taip susitaupys tiek Jūsų laikas ir finansai, tiek ir grindims skirtos žaliavos.

Trumpai tariant, Jūsų grindys nebus pagamintos iš natūralių medžiagų, tačiau jų Jums nereikės ilgą laiką keisti, nereikalaus jokios ypatingos priežiūros ir niekaip nepaveiks nei Jūsų, nei Jūsų šeimos sveikatos.

Natūralios medinės grindys, žinoma, atrodo gražiai, tačiau jos žymiai greičiau dėvisi, nėra atsparios smūgiams, įbrėžimams, reaguoja į temperatūros pokyčius bei drėgmę. Deja, jos tikrai netarnaus Jums taip ilgai, kaip vinilas, ar laminatas.

Vinilinės dangos (PVC) lentelės pagal klojimo būdą gali būti:

-          Saviklijės (vienkartinio arba daugkartinio klijavimo);

-          Klijuojamos klijais;

-          Surakinamos.

Saviklijės lentelės jau gamyboje iš apatinės pusės ištepamos klijais, kuriuos iki patekimo ant Jūsų grindų apsaugo popieriaus sluoksnis. Jį nuplėšus, lentelė klijuojama į jai skirtą vietą. Jeigu tai daugkartinio klijavimo PVC danga, ją galima atlupti bei priklijuoti kitoje vietoje.

Klijais klijuojama danga būna be klijų sluoksnio. Jie tepami grindų klojimo metu. Klijais padengiamos grindys, palaukiama nustatytą laiką ir tada dedamos vinilinės lentelės. Kad iš po jų pasišalintų oras, grindys voluojamos 50 kg svorio volu. Šiam darbui reikia kiek daugiau įrankių ir įgūdžių. Jei to niekada nedarėte, geriau palikite savo grindis meistrams, kurie turi patirties tokiuose darbuose.

Lengviausia yra kloti surakinamas PVC grindų lenteles. Jos kraštuose turi užraktus, kurių dėka sklandžiai susijungia tarpusavyje. Surakinama vinilinė danga yra brangiausia, tačiau turint galvoje tai, jog ją lengvai galite susikloti patys, galutinė grindų kaina dažnai būna pastebimai žemesnė, nei klojant kitokias lenteles.

Kiek kainuoja vinilinės grindys?

Iš pirmo žvilgsnio sunku numatyti, kokia tiksliai bus Jūsų grindų galutinė kaina. Lyginant su laminatu, kuris šiuo metu yra labai populiarus, vinilas kainuoja panašiai, tačiau yra pigesnis už medines grindų dangas. Bet kokiu atveju, niekada neverta taupyti produkto kokybės atžvilgiu. Galvojant apie kainą, visada reikia įvertinti, kiek produktas Jums tarnaus bei ar brangi bus jo priežiūra. Galų gale, ar Jums bus patogu, smagu juo naudotis?

Daug kas mano, jog vinilinės grindys ateityje bus „ant bangos“ dėl savo patogumo, paprastumo bei ilgaamžiškumo. Tai praktiškas, inovatyvus, puikiai atrodantis ir nuolatos tobulinamas produktas. Tai pasirinkimas, kuris tikrai atsipirks ateityje. Tokios grindys tarnaus Jums, o ne priešingai.

Kaip prižiūrėti vinilines grindis?

Ši grindų danga yra skirta tiems klientams, kurie namuose nori švaros, tačiau neplanuoja tos švaros palaikymui paskirti per daug jėgų ir laiko. Vinilinė danga nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Rekomenduojama ją valyti ne mažiau nei vieną kartą per savaitę. Nešvarumus ir smulkias šiukšles pirmiausia susiurbkite siurbliu, o paskui iššluostykite drėgnu skuduru. Jei grindys labai purvinos, į vandenį galima įpilti šiek tiek indų arba specialaus vinilinėms grindims skirto ploviklio. Plaunant grindis, skudurą patartina dažnai praplauti šiltame švariame vandenyje.

Netyčia aptaškius vinilines grindis sultimis, kava ar pomidorų padažu, kuo greičiau nušluostykite jas drėgna šluoste. Jeigu dėmė spėjo išdžiūti, valykite ją sodos ir vandens pasta, švelniai trinant grindis, kol nešvarumas išnyks. Po to nuplaukite tą vietą vandeniu su actu.

Vinilinės grindys neturi būti valomos jokiais valikliais, kuriuose yra vaško ar alyvos. Jas taip pat gali pažeisti acetonuoti, chloruoti tirpikliai, lakai.

Jei Jus domina vinilinės grindys Vilniuje ar turite kitokių klausimų, būtinai susisiekite su mumis. Esate maloniai laukiami UNIDECO namų apdailos centre, adresu: Verkių g. 44, Vilnius. Informacija taip pat suteikiama telefonu 8 (5) 230 00 30 arba elektroniniu paštu info@unideco.lt. Mūsų produkciją taip pat galite apžiūrėti parduotuvėse https://www.unideco.lt/parduotuves/grindys.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – UNIDECO privatumo politikoje