I-V 09:00 – 19:00 VI 10:00 – 17:00

Grindų plytelės

Grindų plytelės - madinga, kokybiška, patogu ir ilgam laikui

Plytelės yra nepamainomos drėgnose patalpose (virtuvėje, vonioje, tualete), tačiau pastaruoju metu jos keliauja ir į kitus kambarius. Grindų plytelės sėkmingai įsikuria įvairiose patalpose: svetainėje, koridoriuje, terasoje ar balkone. Kodėl gi ne? Tai ilgaamžė, tvirta, lengvai prižiūrima danga. Šiuo metu plytelių raštų bei spalvų pasirinkimas yra tikrai didelis, todėl derinant jas, galima sukurti išskirtinio interjero dizainus.

UNIDECO galima išsirinkti iš daugiau kaip 50 gamintojų plytelių. Nemažai jų tarnaus Jums visą gyvenimą. Jeigu Jūs mieliau norite namuose skirti laiką sau ir bendravimui su šeimos nariais, o ne grindų priežiūrai - grindų plytelės yra Jums tinkamas pasirinkimas.

Kaip ir visur kitur, taip ir čia, taupyti kokybės sąskaita neverta. Pigios plytelės grindims, tikėtina, Jus nuvils. Jei labai norite sutaupyti, verčiau palaukite, kol prekybos centrai paskelbs kokybiškoms grindų plytelėms akcijas. Juk tikrai geriau vieną kartą sumokėti didesnę kainą, tačiau išvengti remontų ir panašių nesklandumų ateityje.

Renkatės grindų plyteles - nuo ko pradėti?

Pagrindinis dalykas renkantis plyteles grindims – nesupainiokite jų su sienoms skirtomis. Grindų plytelės yra atsparesnės trinčiai ir įbrėžimams. Dažniausiai jos būna kvadratinės formos. Tiesa, jei grindų plyteles suklijuosite ant sienų, nieko blogo tikrai nenutiks.

Jei renkatės plyteles vonios kambario grindims, ieškokite mažiau slidžių, keraminių plytelių. Jos gali būti su nelygiu paviršiumi.

Populiariausios ir žinomiausios yra keraminės ir keraminės akmens masės. Visos keraminės plytelės glazūruotos, o akmens masės plytelių paviršiaus apdaila gali būti įvairi, o išmatavimai didesni. Drėgnoms patalpoms labiau tinka keraminės, kadangi glazūra stipriai sumažina drėgmės įgeriamumą. Akmens masės plytelės idealiai tiks didesnėse erdvėse - svetainėse, koridoriuose ir t. t.

Pagrindinės grindų plytelių savybės, į kurias verta atkreipti dėmesį:

-          Atsparumas įbrėžimams ir dilimui. Jis apibūdina, kaip plytelės paviršius nusidėvi per tam tikrą laiką. Pagal tai jos skirstomos į 5 kategorijas. Didesnis atsparumas aktualus ten, kur daug ir intensyviai vaikštoma. Tuo tarpu name ar bute tikrai pakaks I, II ar III atsparumo klasės plytelių grindims.

-          Slidumas. Pagal slidumą basai kojai plytelės skirstomos į A, B ir C klases. Pagal slidumą avalynei yra išskiriamos R klasės nuo 9 iki 13. Kuo aukštesnė kategorija, tuo mažesnis slidumas. Tai labai aktualu grindims vonios kambariuose ir baseinuose.

-          Drėgmės įgeriamumas. Šis rodiklis nusako, ar plytelės tinkamos lauko sąlygoms.

Dar vienas labai svarbus kriterijus - Jūsų estetiniai poreikiai. Standartiškai grindys yra klojamos danga, tamsesne už sienų dangą - tačiau nebūtinai. Pagalvokite, ko Jūs norite, kas Jums patinka, kokį vaizdą trokštate matyti savo namuose. Tai labai reikšminga. Plyteles renkatės ilgam laikui, tikrai nekeitinėsite jų kas porą metų, todėl jų išvaizda privalo būti miela Jūsų akims.

Kadangi šiuo metu prekyboje esančių plytelių spalvų, raštų ir dydžių pasirinkimas yra didelis, išsirinkti grindų plyteles kartais gali būti sudėtinga. Šios užduoties palengvinimui gamintojai dažnai siūlo rinktis kolekcines plyteles. Tarkim, vonios grindų plytelės iš kolekcijos bus jau suderintos su sienų plytelėmis.

Kuo didesnių išmatavimų plyteles rinksitės, tuo optiškai labiau išplėsite savo grindų paviršių. Tai reiškia, kad mažoms patalpoms puikiai tiks grindų plytelės 60x60 cm, o didesnėms galima rinktis ir mažesnes.

Grindų plytelių priežiūra

Vienas pagrindinių plytelių dangos pliusų yra tas, kad joms nereikia jokios ypatingos priežiūros - tiek keraminėms, tiek akmens masės. Nešvarias grindines plyteles tiesiog nuvalykite drėgnu skuduru ar kempine bei nušluostykite sausa šluoste. Drėgmės ant jų palikti neverta, nes grindų plytelės ir taip turi šiek tiek slidumo, o Jūs juk nenorite sudaryti papildomų sąlygų susidaryti “avarinei situacijai” namuose. Jeigu plytelės labai užsiteršė, jų valymui galima naudoti specialų ploviklį arba langų valymo skystį.

Prabangiausios plytelės yra marmurinės. Jų negalima stipriai šveisti ar naudoti joms valiklių. Tokios grindys plaunamos šiltu vandeniu, blizginamos silikonu ar vašku.

Koridoriaus ar virtuvės grindų plytelės yra “padidinto užterštumo zonoje”. Šiose patalpose siūles tarp plytelių rekomenduojama ištepti specialiu apsauginiu skysčiu, kuris neleis nešvarumams įsigerti. Tokiu būdu plytelės ilgiau išlaikys savo gerą išvaizdą bei negadins Jums nuotaikos.

Kadangi tai labai netepli grindų danga, net ir baltos grindų plytelės ilgam išlaikys savo švarią išvaizdą ir baltumą. Baltos grindys puikiai atrodo didesnėse patalpose, svetainėse.

Plytelių valymui netinka priemonės, kurių sudėtyje yra hidroflorido rūgšties. Jeigu papylėte ant jų vyno ar kavos, verčiau nuvalykite iškart, kad neatsirastų dėmių. Na, o jei tos dėmės jau atsirado, įveiksite jas koncentruoto baliklio pagalba.

Jei galvojate apie plyteles su reljefiniu paviršiumi, tačiau baiminatės, kad jis gali užsiteršti, tai tikrai be reikalo. Valomos porą kartų per savaitę, Jūsų grindys tikrai liks švarios.

Ar plytelės tinka šildomoms grindims?

Taip. Žinoma, kad tinka. Grindų plytelės yra šalta danga, todėl su jomis derinti grindinį šildymą labai populiaru. Beje, žiemos metu basomis vaikščioti ant šildomų plytelėmis išklotų grindų yra net maloniau nei ant parketo ar laminato. Tik nešildomos jos yra pakankamai vėsios - būtent todėl grindų plytelės vis dar neužkariavo miegamųjų.

Kaip ilgai Jums tarnaus grindų plytelės?

Tinkamai parinktos ir prižiūrimos plytelės gali tarnauti Jums labai ilgai, gal net visą gyvenimą. Jei besirinkdami pasimetėte, nesinervinkite - mūsų prekybos centrų specialistai Jums mielai pagelbės. Drąsiai konsultuokitės su jais. Faktas, kad grindų plytelės per ilgą laiką gali ir susibraižyti, ir net suskylinėti, todėl labai svarbu išsirinkti tikrai kokybiškus gaminius, kurie tarnaus Jums kuo ilgiau.

Jei jau apsisprendėte, kad norite plytelėmis išklotų grindų, kviečiame apsilankyti https://www.unideco.lt/parduotuves/plyteles arba atvykti į UNIDECO namų apdailos centrą adresu: Verkių g. 44, Vilnius. Informacija taip pat suteikiama telefonu 8 (5) 230 00 30 arba elektroniniu paštu info@unideco.lt.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – UNIDECO privatumo politikoje