I-V 09:00 – 19:00 VI 10:00 – 17:00

Sienų plytelės

Sienų plytelės – nuo klasikos iki modernaus minimalizmo

Sienų plytelės – vienos iš populiariausių vidaus apdailos elementų, naudojamos jau ne vieną šimtmetį ir kasmet vis suspindinčios naujomis mados tendencijomis bei įvairove. Sienų plytelių populiarumą lemia patvarumas, lengva priežiūra ir galimybė pritaikyti kintantiems dizaino poreikiams. Tiek savo srities specialistas, tiek eilinis žmogus, planuojantis vidaus apdailą, gali laisvai išreikšti fantaziją ir iš gausaus sienų plytelių asortimento sudėlioti autentiškus sprendimus.

Namų apdailos centre UNIDECO – patikimų ir pasaulyje pripažintų Ispanijos, Italijos, Vokietijos, Čekijos, Lenkijos gamintojų sienų plytelės pasižymi tvirtumu, kokybės ir kainos santykiu, o periodiškai atnaujinamos kolekcijos leidžia Jums rinktis naujausius apdailos bei dizaino elementus.

Sienų plytelės virtuvei – praktiškas pasirinkimas

Sienų plytelės virtuvėje turbūt dažniausiai pasirenkamas apdailos elementas. Viena iš esminių šio sprendimo priežasčių – virtuvėje besikaupiantys garai ir intensyvūs kvapai. Gaminant dalis garų, prisodrintų riebalais, nusėda ant lubų bei sienų, todėl tenka dažnai valyti. Todėl tapetai, net ir patys patvariausi, praras savo pirminę išvaizdą, o plaunami dažai, taip pat tiek ilgai netarnaus, kiek plytelės. Dėl besikaupiančios drėgmės tapetai ir dažai pradeda pelyti, o nuo plytelių periodiškai pašalinus drėgmę su sausa šluoste, šių nepatogumų neturėsite.

Vyraujant skirtingoms mados tendencijoms, nuo minimalizmo iki senove alsuojančių dekorų, kiekvienas gali išsirinkti tai, kas artima širdžiai ir pasaulėžiūrai. Naujausios technologijos leidžia išgauti įvairius plytelių paviršius, spalvas, blizgesį ir matiškumą, ornamentus ir t.t.

Įprastai plytelės yra gaminamos iš molio, tačiau technologinių procesų metu jos apdorojamos ir pagal tai skirstomos į keramikines, akmens masės ar klinkerio. Todėl nėra svarbu, kokias plyteles pasirinksite sienoms, jos visos bus vienodai kokybiškos ir praktiškos.

Bene „sudėtingiausias“ bus pasirinkimo procesas, nes asortimento gausa ir skirtingos artimųjų nuomonės daugelį išmuša iš vėžių. Todėl planuodami atsinaujinimą arba pirmąją virtuvės apdailą:

-       Kartu su šeima peržiūrėkite įvairius dizaino sprendimus ir išsirinkite Jums mieliausius variantus;

-        Derinkite plytelių spalvas ir ornamentus prie baldų;

-     Atsižvelkite į esamą apšvietimą. Jeigu į patalpą, iš lauko patenka mažai šviesos, rinkitės kuo šviesesnius atspalvius. Baltos ar pastelinių spalvų sienų plytelės suteiks daugiau šviesumo;

-    Prisiminkite, kad matiniai ir šiurkštesni paviršiai sunkiau valomi, todėl, jei Jums tai aktualu, rinkitės blizgų.

-     Peržiūrėkite mūsų sienų plytelių asortimentą ir derinkite pagal suplanuotą variantą. Taip pat, jei esate drąsūs ir mėgstate išskirtinumą, nepabijokite paieškoti originalesnių sprendimų. Tai bus lyg Jūsų asmeninis parašas;

-    Darbinei sienai tarp spintelių geriau rinkitės didesnes plyteles, nes bus mažiau sujungimo tarpų, kuriuos sudėtingiau išvalyti. Be to, juos vertėtų užpildyti epoksidiniu glaistu;

- Jeigu planuojate plyteles klijuoti patys, nors nesate šios srities specialistai, verčiau pasikonsultuokite su aptarnaujančiu personalu, kaip tinkamai parengti sienas, kokias klijavimo ir tvirtinimo medžiagas naudoti, kad virtuvės sienų plytelės ilgai tarnautų. Taip pat prireiks ir kitų priemonių plytelių lygiavimui, šlifavimui bei pan.

Primename, kad sienų plytelės ilgaamžiškumą lems ne tik jos pačios kokybė, bet ir tvirtinimo priemonės bei darbas. Juk, kaip nemalonu, kai nepatikimai priklijuotos plytelės ima ir atšoka... Tad, jei nesate tikri, kaip teisingai viską atlikti, verčiau patikėkite šį darbą meistrams.

Jei turite papildomų klausimų ir sunku išsirinkti, susisiekite su mūsų konsultantais: tel. 8 (5) 230 00 30, el. paštas info@unideco.lt.

Sienų plytelės voniai – modernu ir praktiška

Galbūt daugelis net neįsivaizduoja vonios be plytelių apdailos. Tai praktiškiausias pasirinkimas, todėl daugelį metų išlieka populiarus. Keičiasi tik mados, technologijos, faktūra, formos, ornamentai ir spalvos. Todėl sienų plytelės voniai visuomet bus modernus pasirinkimas.

Dažniausiai vonioje plytelėmis išklojamos grindys ir dekoruojamos sienos. Todėl labai svarbu prisiminti, kad sienų plytelės netinka grindims, nes jos įprastai trapesnės ir nepritaikytos svoriams bei smūgiams. Grindų plytelės, priešingai, tinka tiek sienoms, tiek grindims.

Pagal naudojamas technologijas ir apdirbimo procesą, plytelės yra klasifikuojamos į atsparumo klases, todėl, jeigu nėra nurodyta aprašyme, visuomet klauskite konsultanto.

Vonios ir tualeto patalpos priskiriamos mažo intensyvumo zonoms, todėl joms nereikia tokio didelio atsparumo plytelių , kaip virtuvei ar viešos įstaigos patalpoms.

Nuo gamybos proceso ir apdorojimo priklausys keraminių, akmens masės ar klinkerio plytelių atsparumas apkrovai bei netikėtiems smūgiams. Pavyzdžiui, nuo keraminių plytelių glazūros patvarumo priklausys naudojimo paskirtis.

Plytelės, pagal atsparumą dilimui (PEI skalę), priklausančios PEI 1-0 klasei – bus tinkamos tik sienoms, o visos kitos (PEI 5-4, PEI 3-2) tiks grindims ir sienoms.

Poliruoto paviršiaus akmens masės sienų plytelės tiks tiek vonios sienoms, tiek grindims, tačiau jų nerekomenduojame virtuvės ar svetainės grindiniui, nes nuo didelio intensyvumo gali kisti plytelių pirminė išvaizda. Poliruotas paviršius taps labiau matinis.

Tad kokias plyteles rinktis voniai?

Pačias mieliausias ir jaukiausias, sakome Jums labai rimtai, nes tai atsipalaidavimo ir atsinaujinimo vieta. Žinoma, kiekvieno iš Jūsų skonis skirsis – vieniems balta ar pilka atrodys šalta ir bauginanti, o kitiems – tai grožio etalonas. Todėl, tai Jūsų asmeninis pasirinkimas. Mes tik galime patarti patvarumo, kokybės ir dizaino klausimais bei pasiūlyti atspalvius, pagal Jūsų pageidavimus.

Vis tik, atsižvelgdami į vonios sąlygas turėtume nepamiršti ir saugumo. Todėl svarbi plytelės faktūra – slidus paviršius visuomet kels pavojų paslysti ant šlapių grindų, taigi, bus tinkamas tik vonios sienoms. Jeigu norite, jog sienų plytelės nesiskirtų nuo grindų, verčiau rinkitės matinį paviršių arba specialiai pritaikytą tokioms erdvėms, kur galima slydimo tikimybė.

Dažniausiai prekybai teikiami jau suderinti kolekciniai dizaino sprendimai, apimantys grindų ir sienų plyteles, dekoratyvias juosteles ir mozaikas. Todėl, jei nenorite gaišti laiko, arba meniniai sprendimai ne Jūsų sritis, lengviausia bus pasirinkti voniai skirtą plytelių komplektaciją.

Kokias sienų plyteles rinktis kambariui?

Sienų plytelės kambariui – retesnis, tačiau itin modernus pasirinkimas. Suprantame, kad tapetai ar dažytos sienos sukuria daugiau šilumos ir jaukumo, tačiau originalių plytelių fragmentai formuoja išskirtinumo pojūtį. Dažniausiai svetainėje, ar kitos paskirties kambaryje, viena siena klijuojama ryškesniais, įdomesniais tapetais, tačiau mes rekomenduojame šiam akcentui rinktis plyteles. Kodėl? Jų iškilesnė faktūra, formos ir ornamentai kuria ryškesnį įspūdį.

Taip pat patariame kambario sienoms rinktis didelių formatų plytelės 120x240 cm, 100x300 cm ir panašiai. Jos atrodo tikrai įspūdingai ir yra praktiškesnės, nes bus mažiau dulkes kaupiančių tarpų.

Kartais klientai klausia mūsų specialistų, kokios sienų plytelės geresnės – blizgios ar matinės? Tad norime akcentuoti, jog tai įtakos kokybei neturi. Tačiau šiek tiek skiriasi priežiūra. Matinių plytelių paviršiuje ne taip matosi kalkės ir apnašos, tačiau jos truputį sunkiau valomos ir greičiau kaupia nešvarumus.

Įprastai plytelėmis klijuojama siena, kurioje integruotas židinys, taip pat plytų imitacija naudojama laiptinėse, baro erdvėse, koridoriuose. Tačiau įspūdingiausiai atrodo sienų plytelės, iš kurių formuojamas originalus ornamentas ar net savotiškas modernistinis paveikslas. Pasižvalgykite ir paieškokite idėjų pavyzdžių, tikrai būsite nustebinti.

Jei rinksitės skaldytų plytų imitaciją, geriau klijuokite sieną, prie kurios lengvai neprisiartinsite, ir ji neužgaus nei Jūsų, nei vaikų, jei per arti pro ją praeisite ar prabėgsite.

Sienai, ant kurios montuosite televizorių, rinkitės vienodesnį ornamentą, nes skirtingi ir ryškūs akcentai blaškys dėmesį ir per daug vargins regėjimą.

Iš esmės nėra svarbu, kokias pasirinksite sienų plyteles kambariui – akmens masės, keramines ar kitas. Tai vieta, kurioje galite išreikšti fantaziją ir meninius gebėjimus. Išimtis tik židinį rėminanti siena. Tad apie ją pakalbėsime atskirai.

Jei turite papildomų klausimų ir sunku išsirinkti, susisiekite su mūsų konsultantais: tel. 8 (5) 230 00 30, el. paštas info@unideco.lt.

Sienų plytelės židiniui ir lauko erdvėms

Kaip žinote, naudojamo židinio ir lauko erdvių sienas veikia intensyvios klimato sąlygos: šaltį keičia karštis ir atvirkščiai. Lauko erdvių sienas gairina vėjai, veikia drėgmės pokyčiai, o kartais net atakuoja vabzdžiai ar paukščiai.

Todėl rekomenduojame rinktis akmens masės plyteles ir joms pritaikytus elastinius klijus. Šalčiui ir karščiui atsparios glazūruotos ir neglazūruotos sienų plytelės gamybos metu stipriau suslegiamos, todėl lauko sąlygomis į jų poras patenka mažiau drėgmės, kuri, esant minusinei temperatūrai, sustingtų ir skaldytų plytelę iš vidaus.

Todėl, jei nesate tikri, ar sienų plytelės tinkamos židiniui ar laukui, verčiau klauskite konsultantų.

Naujausios plytelių mados tendencijos – tarp minimalizmo ir senovės

Mada turbūt visais laikais aprėpė skirtingus skonius ir stilius. Žinoma, tam tikrais istoriniais laikotarpiais išryškėdavo viena kryptis, pavyzdžiui, gotika, barokas ar renesansas. Tačiau XXI amžius išsiskiria įvairiapusiškumu ir stilių tolerancija. Todėl, tik Jūsų asmeninis skonis nulems, ką rinksitės – skandinavišką minimalizmą, Provanso stilių ar skirtingų stilių elementų derinimą. 

Vis didesnio populiarumo sulaukia prabangūs, blizgūs metallic atspalviai, tokie kaip sendintas auksas, bronza ir varis. Tuo pačiu paklausūs išlieka balti, pilki plytelių atspalviai, medienos imitacija, marmuras bei Viduržemio jūra alsuojantis Provanso stilius.

Minimalizmas įgauna daugiau jaukesnių prabangos efektų. Iki šiol dominavusias šaltas baltas, juodas, pilkas spalvas paįvairina ryškesni raštai bei ornamentai. Žaismingumas kuriamas derinant skirtingas plytelių formas ir dydžius. O jei norite suteikti jaukumo minimalistiniam stiliui, paįvairinkite vieno atspalvio sieną augalinių motyvų plytelėmis. Tuomet balta ar pilka nebebus tokia šalta ir griežta.

Dizaineriai vis dažniau renkasi mažesnes rankų darbo sienų plyteles ir net vertina paviršių netolygumus, išryškinančius autentiką.

Spalvingos sienų plytelės paryškina ir pagyvina vidaus apdailos dizainą, todėl suteikiama visiška laisvė Jūsų improvizacijai. Jeigu visos kambario ar virtuvės sienos vienspalvės – išsiklijuokite vieną pasirinktą plotą ryškesnėmis, dekoruotomis plytelėmis. Patalpa nebebus tokia nuobodi.

Vis tik, jei esate skirtingų stilių ir ryškių spalvų gerbėjas, apdailą planuokite atidžiai bei nuosekliai. Apgalvokite, kokio stiliaus baldus rinksitės svetainei, miegamajam, virtuvei ir kt. Jeigu miegamajame dominuos prabangus Provanso stilius, o vos tik atvėrę duris į koridorių, ar kitą kambarį, atsidursite visiškai kitame laikmetyje, kažin ar bus skoninga ir gražu. Verčiau derinkite stilius tarpusavyje – minimalistinio stiliaus patalpoje naudokite jaukesnius dekoro elementus, būdingus, pavyzdžiui, baroko, renesanso ar Romos imperijos epochai. Jie paryškins prabangą ir taps esminiais arba papildančiais dizaino elementais.

Jei nemėgstate pompastikos, rinkitės medžio imitaciją, ji suteiks jaukumo ir šilumos įspūdį.

Tad pasirinkimas tikrai platus, pritaikytas kiekvieno skoniui ir poreikiams, o jei sunku išsirinkti ir sukurti savo autentišką stilių – teiraukitės konsultantų ar/ir dizainerių.

Jei turite papildomų klausimų ir sunku išsirinkti, susisiekite su mūsų konsultantais: tel. 8 (5) 230 00 30, el. paštas info@unideco.lt.

Sienų plytelės viešoms įstaigoms

Jeigu esate nedidelio šeimos restorano savininkas ar turite jaukų SPA saloną, kurį ketinate dekoruoti pats, apžvelkite skiltį „Naujausios plytelių mados tendencijos – tarp minimalizmo ir senovės“. Viešos įstaigos jaukumas ir prabanga kuriami tais pačiais įrankiais bei apdaila, kaip ir privatūs būstai. Tik vertėtų labiau įvertinti praktiškumą, sienų plytelės patvarumą ir spalvų įtaką žmogaus emocijoms.

Nuosavuose namuose ir butuose renkamės tas spalvas ir stilių, kurie patinka asmeniškai mums. Taip pat didžiąją dalį praleidžiam darbuose, ugdymo įstaigose, todėl viskas, kas lieka namuose – nesidėvi. Tuo tarpu viešose įstaigose dominuoja nemažas lankytojų skaičius, taigi, grindų plytelės turi būti patvarios, priskiriamos aukščiausiai paviršiaus tvirtumo MOSS klasei ir atsparumo dilimo PEI klasei. Sienų plytelės taip pat turėtų būti tvirtesnės, ypač ten, kur lankytojai stumdys kėdes ir patys remsis.

Su spalvomis ir dizaino sprendimais visiems neįtiksite, tačiau galite atsižvelgti į bendras charakteristikas bei poveikiu žmogaus nuotaikai. 

Pavyzdžiui: balta asocijuojasi su švara ir šalčiu, mėlyna bei žydra ramina, padeda susikaupti, geltona emociškai pakylėja ir suteikia entuziazmo, žalia ramina ir gaivina, visi pasteliniai atspalviai dažniausiai kuria jaukumą ir neblaško dėmesio. Tad rinkdamiesi įstaigai sienų plyteles, stebėkite savo emocinę reakciją bei pasiteiraukite Jums talkinančių žmonių nuomonės. 

Renkantis stilių reikėtų ieškoti autentiškų sprendimų ir tuo pačiu nepamiršti, kad tai, kas Jums įspūdinga bei gražu – kitus gali trikdyti, skatinti jaustis nejaukiai. Todėl interjero apdailą derinkite su marketingo tikslais. Galbūt netikėti sprendimai kaip tik bus Jūsų įmonės strategijos dalis. Tad viską gerai apsvarstykite.

Kaip tinkamai prižiūrėti sienų plyteles?

Tai turbūt vienas iš aktualiausių klausimų – kaip tinkamai valyti plyteles, kad jos kuo ilgiau išlaikytų pirminę išvaizdą?

Sienų plytelės specialios priežiūros ir cheminių priemonių nereikalauja, drėgna šluoste pakaks nuvalyti ten, kur kaupiasi tik dulkės. Virtuvėje ir vonioje prireiks riebalus ar kalkes valančių priemonių.

Rinkitės universalias arba specialias valymo priemones, skirtas plytelėms, kad nepažeistumėte paviršiaus. Pavyzdžiui, keramikai kenkia vandenilio fluoridas bei jo junginiai.

Išsirinkę patikusias sienų plyteles, įsigydami pasiteiraukite, kokias priemones naudoti, nes pasitaiko įvairių agresyvių teršalų, kurie gali įsigerti ar prisitvirtinti prie sienų plytelės paviršiaus ir po ilgesnio laiko sunku bus ją nušveisti.

Taip pat šveitimui nenaudokite abrazyvinių priemonių, nes subraižysite tiek blizgų, tiek matinį paviršių. Jei dėmė sunkiau nusivalo, pagal instrukciją, užtepę ilgiau palaikykite specialią plytelių valymo priemonę, tuomet patrinkite drėgna šluoste. Būtinai švariai nuplaukite ir nepalikite valiklio likučių.

Jei turite papildomų klausimų ir sunku išsirinkti, susisiekite su mūsų konsultantais: tel. 8 (5) 230 00 30, el. paštas info@unideco.lt. Mūsų produkciją rasite parduotuvėse https://www.unideco.lt/parduotuves/plyteles bei namų apdailos centre UNIDECO, Verkių g. 44, Vilnius. 

 

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – UNIDECO privatumo politikoje