I-V 09:00 – 19:00 VI 10:00 – 17:00

Vonios plytelės

Plytelės vonioje - iš mados nesitraukianti klasika bei praktiškumas

Vargu, ar kas ginčysis, jog vonios kambarys yra ypatinga patalpa, kurioje norisi išskirtinio jaukumo bei švaros pojūčio. Čia Jūs ateinate ne tik nusiprausti, bet ir atsipalaiduoti, atsigauti, pabūti su savimi. Juk mes visi tiek pradedame, tiek baigiame savo dieną vonios kambaryje, ar ne?

Tikriausiai, nėra ir artimiausiu metu nebus geresnės dangos sienoms ir grindims vonioje nei plytelės (grindis dar galima dengti viniline danga). Plytelės voniai yra savaime suprantamas, nuo seno įprastas bei praktiškas pasirinkimas. Jos atsparios drėgmei, lengvai valomos, o spalvų ir raštų pasirinkimas šiuo metu toks didelis, jog kiekvienas gali rasti sau patinkantį variantą. Jums patinkančios bei kokybiškai suklijuotos plytelės džiugins Jus visą gyvenimą, kadangi tai ilgaamžis gaminys.

Vonios apdaila plytelėmis nuo seno yra labai populiari. Visos plytelės gaminamos iš molio bei yra atsparios drėgmei. Taigi, Jūsų vonios plytelės gali būti bet kurios Jums patinkančios plytelės. Atkreipti dėmesį reikia tik į tai, jog grindinių plytelių paviršiaus glazūra yra atsparesnė trinčiai ir įbrėžimams, nei skirtų sienoms. Jei grindų plyteles suklijuosite ant sienų, nieko blogo tikrai neatsitiks. Tuo tarpu sieninių plytelių klijuoti ant grindų nepatariame. Visa kita - Jūsų skonio, fantazijos ir finansinių galimybių reikalas.

Šiuo metu vonios plytelės dažniausiai yra kolekcinės. Tai reiškia, jog gamintojo dizaineriai jau parinko plyteles tiek sienoms, tiek grindims, suderino raštus bei spalvas. Šį „rinkinį“ sudaro dekoratyvinės juostelės, mozaikos bei kiti elementai, tinkantys tai kolekcijai. Toks jau sukomplektuotas pasiūlymas yra labai patogus, kadangi Jūs jau iš karto galite įsivaizduoti, kaip atrodys vonios kambarys. Žinoma, jei pateikti variantai netenkina, plyteles voniai galite rinktis ir savo nuožiūra. Vonios kambario plytelės iš esmės niekuo nesiskiria nuo visų kitų.

Tai kaip išsirinkti plyteles voniai?

Dažniausiai vonioje naudojamos keraminės ar akmens masės plytelės. Jų pasirinkimas toks didelis, kad pasiklysti tikrai paprasta. Išskirkime keletą punktų apie tai, kokios turi būti vonios plytelės:

-          Plytelių slidumas žymimas A, B ir C raidėmis. C - mažiausiai slidžios. Atkreipkite dėmesį į šitai, rinkdamiesi vonios grindų plyteles. Kažin, ar norėsite papildomai “paslidintų” grindų po maudynių? Vonios grindims ypatingai tinka plytelės su įspaustomis rievėmis, kokiomis nors faktūromis, nes tokios yra mažiau slidžios.

-          Plytelių atsparumas dėvėjimuisi žymimas nuo 1 iki 5 (kuo didesnis skaičius, tuo jos atsparesnės). Kadangi vonios kambaryje vaikštoma basomis arba su šlepetėmis ir tikrai neintensyviai, čia tiks 1-2 klasės plytelės.

-          Estetika vonioje svarbi ne mažiau, nei kitose Jūsų namų patalpose. Kaip jau minėjome, šiuo metu populiaru rinktis tos pačios kolekcijos vonios plyteles, kurios jau yra suderintos tarpusavyje. Tradiciškai, plytelės sienoms būna šviesesnės nei grindinės. Svarbu, kad Jums patiems patiktų spalvos ir jų deriniai, tačiau specialistai rekomenduoja vengti ryškių spalvų bei kontrastų. Vonios plytelės tarnaus ilgai, o ryškios spalvos gali imti erzinti. Norint intensyvesnių spalvų, geriau papildyti vonios interjerą ryškesnėmis dušo užuolaidomis, rankšluosčiais ar kitomis detalėmis. Jei norite sukurti didesnės erdvės įspūdį, rinkitės didesnių išmatavimų plyteles. Smulkesnės suteiks galimybę įvesti daugiau žaismingumo. Mozaika vonioje taip pat atrodo labai efektingai, ypač jei ten yra kolonų ar aptakių sienų išlenkimų. Iš smulkių mozaikinių plytelių įmanoma sukurti įspūdingus raštus bei spalvų perėjimus.

Perkant vonios plyteles, gali paaiškėti, kad jų kaina yra mažesnė nei skirtų kitoms patalpoms - juk joms nebūtinas didelis atsparumas dėvėjimuisi.

Ar verta “vaikytis madų” renkantis plyteles voniai?

Jūsų vonios kambarys yra Jūsų namų dalis ir taisykles tenai kuriate Jūs. Žinoma, kaip ir kiekvienoje srityje, taip ir kalbant apie plyteles, tam tikros mados egzistuoja. Salonai kasmet atnaujina savo turimas kolekcijas bei jas papildo. Tačiau tikrai niekas negali uždrausti pirkti „nebemadingas“ vonios plyteles su akcija, kurios Jums patinka.

Šiuo metu galima rasti plytelių, imituojančių įvairias medžiagas (audinį, akmenį, asfaltą ir pan.). Taip pat plytelių su įvairiomis faktūromis ir reljefais. Atvykę į prekybos saloną nesidrovėkite ir prašykite darbuotojų, kad padėtų išsirinkti Jums tinkančias bei patinkančias plyteles voniai. Juk vonios kambarys daugumai mūsų skirtas ne tik švarai, bet ir atsipalaidavimui. Kadangi vonios plytelės nėra keičiamos dažnai, vonios kambarys privalo būti jaukus Jums, nepriklausomai nuo vyraujančių mados tendencijų.

Matinės ar blizgios plytelės?

Tai tik Jūsų asmeninis sprendimas. Rinkitės tokias, kurios atrodo gražiau. Blizgios glazūruotos plytelės ant sienų puikiai atspindi šviesą bei optiškai padidina mažas patalpas. Ant vonios kambario sienų jos mėgstamos dar ir dėl to, kad slidus paviršius labai lengvai nuvalomas. Glazūruotos plytelės tikrai netiks vonios grindims, nes jos yra slidžios, o sušlapusios tampa dar slidesnės.

Matinės plytelės suteikia patalpai daugiau estetinio natūralumo, įveda į erdvę papildomos ramybės. Jei norite vonioje susikurti išskirtinai atpalaiduojančią atmosferą, rinkitės matines, gamtoje randamiems paviršiams bei spalvoms artimas plyteles.

Nešvarumai ant matinių plytelių matosi mažiau, nei ant blizgių, tačiau jos yra teplesnės ir jas reikia dažniau valyti.

Taigi, kažin ar verta dvejoti dėl plytelių tinkamumo vonios kambariui. Vienas iš sunkesnių uždavinių bus nepasimesti tarp raštų bei spalvų. Kviečiame apsilankyti https://www.unideco.lt/parduotuves/plyteles ir apžiūrėti plytelių asortimentą, arba atvykti į UNIDECO namų apdailos centrą adresu: Verkių g. 44, Vilnius. Informacija taip pat suteikiama telefonu 8 (5) 230 00 30 arba elektroniniu paštu info@unideco.lt.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – UNIDECO privatumo politikoje